03:06 16 September 2019 r., imieniny: Edyty, Kornela, Kamili

Liczba odwiedzin: 1636

II Konferencja „Autyzm-wyzwanie współczesnej rodziny”

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Zwoleniu oraz fundacja Follow Me zapraszają na II Konferencję „Autyzm-wyzwanie współczesnej rodziny”, skierowaną do rodziców dzieci z autyzmem, specjalistów oraz wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat całościowych zaburzeń rozwoju. Wydarzenie odbędzie się 28.03.2019r. w Zwoleniu na ul. Sienkiewicza 14.

Inicjatywa ta jest odpowiedzią na zapotrzebowanie lokalnej społeczności. Poprzednia Konferencja na temat autyzmu cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Informacje zwrotne, które pozyskano od uczestników po tym wydarzeniu wskazywały na konieczność wdrożenia systematycznych działań.
Autyzm to złożone zaburzenie rozwoju, które charakteryzuje się między innymi trudnością w komunikowaniu się, okazywaniu uczuć i odbieraniu wrażeń zmysłowych. Dla rodziców dzieci z autyzmem wychowanie i edukacja są pewnego rodzaju poligonem, usłanym różnymi doświadczeniami. Raz są to wygrane bitwy, a innym razem porażki. Stąd też inicjatywa wspierania właśnie tej grupy osób.

Poszerzanie świadomości społecznej na temat autyzmu ma ogromne znaczenie. Mamy do czynienia z drastycznym wzrostem przypadków zaburzeń ze spektrum autyzmu - w Polsce szacuje się, że około 1 dziecko na 100 jest diagnozowane z tym zaburzeniem. Pamiętajmy, że im wcześniej postawiona diagnoza i wdrożona właściwa, intensywna terapia, tym większe szanse na poprawę funkcjonowania dziecka.
 
O autyzmie trzeba publicznie dyskutować, ponieważ to zaburzenie trwa całe życie, a osoby z autyzmem i ich rodziny potrzebują wsparcia i akceptacji na każdym etapie życia.
 
II Konferencja „Autyzm-wyzwanie współczesnej rodziny” poprzedza Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który przypada na 2 kwietnia. Jest to okres, w którym szczególnie zachęcamy do poszerzania swojej wiedzy na temat tego zaburzenia. Udział w Konferencji jest bezpłatny. Zapraszamy do rejestracji – szczegóły w poniższym linku:
ZAREJESTRUJ SIĘ
 
Program Konferencji przedstawia się następująco:
9.00-9.20 - Rejestracja uczestników
9.20 - 9.30 - Uroczyste rozpoczęcie konferencji, powitanie przybyłych gości
9.30-11.00 - mgr Bożena Stępień - pedagog, od blisko 20 lat aktywnie zaangażowana w pracę na rzecz osób z autyzmem i ich rodzin, wiceprezes Krajowego Towarzystwa Autyzmu Oddział w Lublinie, matka 23 - letniego Marcina z autyzmem.
Temat: "Diagnoza autyzmu i co dalej? - w poszukiwaniu skutecznych metod terapii dziecka z autyzmem"
11.00-11.30 - Przerwa kawowa
11.30-12.30 - mgr Bożena Stępień - pedagog, od blisko 20 lat aktywnie zaangażowana w pracę na rzecz osób z autyzmem i ich rodzin, wiceprezes Krajowego Towarzystwa Autyzmu Oddział w Lublinie, matka 23 - letniego Marcina z autyzmem.
Temat: "Od dzieciństwa do dorosłości - wybrane problemy funkcjonowania osób z autyzmem"
12.30-13.00 - mgr Aleksandra Szymańska - psycholog, oligofrenopedagog, tyflopedagog, pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lipsku oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Hucie.
Temat: "Czy cukier krzepi, a od mleka będziesz wielki? - kontrowersje wokół diet eliminacyjnych"
 
W trakcie II Konferencji "Autyzm-wyzwanie współczesnej rodziny" będzie możliwość zapoznania się z materiałami przygotowanymi przez Wydawnictwo Szkolne PWN, które działa na rynku książki edukacyjnej od 1997 roku.
Wydawnictwo PWN w 2014 r. wprowadziło na rynek nowatorski produkt skierowany do uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi - Pewny Start. Pakiet zawiera ćwiczenia interaktywne, które stanowią przełom w nauczaniu dzieci z niepełnosprawnością intelektualną.

Wszystkie podręczniki obudowane są bogatymi publikacjami metodycznymi dla nauczycieli. W ofercie Wydawnictwa PWN znajdują się również publikacje okołopodręcznikowe m.in. multibooki, bogate w multimedia oraz interaktywne ćwiczenia.
Wydawnictwo dba o to, aby ich publikacje, zarówno drukowane, jak i cyfrowe, były wydawane na najwyższym poziomie merytorycznym i edytorskim. Ponadto dokłada też starań, by rozbudowywać i stale rozszerzać swoją ofertę wydawniczą, zarówno tę dla uczniów, jak i dla nauczycieli.

Kontakt:
PWN Wydawnictwo Szkolne sp. z o.o. sp.k.
ul. Gottlieba Daimlera 2, 02-460 Warszawa
Sekretariat: tel. (22) 69 54 561, fax (22) 831 26 16
 
Opracowała: Ilona Sobieraj - psycholog PP-P w Zwoleniu
Aktualności

 1. 2019-06-19

  Spotkanie Sieci Współpracy Pedagogów i Specjalistów

  więcej
 2. 2019-06-11

  Spotkanie w ramach Sieci Współpracy Pedagogów i Specjalistów Szkolnych „Dobra Współpraca” w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Zwoleniu

  więcej
 3. 2019-06-06

  „O profilaktyce słów kilka” - zintegrowane działania Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w szkołach w Powiecie Zwoleńskim w roku 2018/2019

  więcej
przejdź do Aktualności

Poradnia
Psychologiczno-Pedagogiczna
w Zwoleniu

ul. Kościuszki 39
26-700 Zwoleń

tel. 48 676 26 13
fax 48 676 26 13

e-mail: poradnia@zwolenpowiat.pl

Biuletyn Informacji Publicznej